jakusa

Tam itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Tam itibaren Texas

Tam itibaren Texas

jakusa

Gerçekten bunu sevdim - biraz tuhaf ama koymak zor!

jakusa

Açıklığa kavuşturmak için bu kitabı tamamlamadım. İyi araştırılmış ve konu büyüleyici ama şu anda okumaya başlamıyorum.

jakusa

Vücudunuzdaki toksinleri temizlemek için yılda birkaç kez yapılması gereken bir şey gibi geliyor. Aynı zamanda hayatımızın her gününde normal yaşamdan aldığımız toksin türlerine de bir göz açıcıdır.

jakusa

Bu kitap birbiri ardına güzel, mükemmel hazırlanmış bir cümledir. Aforizmalar, beatitudes gibi okurlar, okuyucuyu her birini emmek, gerçeği tartmak için duraklatırlar. To-wit: - Sevgili kendi ailesinde Narcissus gibi kendini aynalar; çıkmazdan çıkış yok. - Gerçekten sevdiklerimizi kesmek için birbirimizi eksen gibi kullanırız. - Bize tarihin kayıtsız olduğu sık sık söylendi, ama her zaman bir şekilde planlandığı gibi cimri veya bolluğunu alıyoruz; Asla gerçekten dinlemiyoruz .... - Utangaçlığın yasaları var: Kendinizi sadece trajik bir şekilde en az anlayanlara verebilirsiniz. - Ne kadar aptal, ne kadar sınırlıyız - sadece bacaklarda bâtıla! - Böyle bir şey söylemeliyim: hala sıcakken genç bir lütuf bedenine döküldü: yani içgüdüleri veya arzuları olmadan doğan bir bedene. - Aşk korkunç bir şekilde istikrarlıdır ve her birimize sadece belirli bir bölümünü, bir rasyon tahsis edilir. - Ahlaki - ahlaki nedir? Biz sadece obur değildik, değil mi? Ve bu aşk ilişkisinin bizim için - en azından benim için - vaat ettiği tüm vaatleri nasıl tamamen geri ödediğini. Bir araya geldik ve en kötüsü bizi gördü, ama en iyi yanımız sevgilerimiz. Ö! lütfen bana gülme. - Suçluluk her zaman tamamlayıcısı, cezası için acele eder: sadece orada tatmin olur. - Kokteyl partisi - adından da anlaşılacağı gibi, başlangıçta köpekler tarafından icat edildi. Bunlar basitçe resmi törenlere yükseltilmiş alt kokulardır. - Belleğin ne kadar kindar olduğunu ve günlük işinin hammaddesini ne kadar acı bir şekilde kavradığını. - Ve ahlak sadece iyi bir davranış biçimiyse hiçbir şey değildir. - İnsanlar içimizde sadece eylemlerimizi yöneten ama bunun altında yatan güzellik açlığını tamamen özleyen aşağılık etek ateşini görüyorlar. - Deneyimin kalbinde bir yerde, yeterince özenli, yeterince sevgi dolu veya yeterince sabırlı olsaydık, şaşırtabileceğimiz bir düzen ve tutarlılık vardır. Zaman olacak mı? Akıllıca Durrell bu inceleme konuşma yapmak izin verdim düşünüyorum. Benim için tekrar konuşmasına izin vereceğim: Biri, başkalarının dikkatini ve anısını meşgul edecekleri şeyleri işaret edebiliyorsa, sıradan bir adam değildir. Bir keresinde evlilikten bahsederken şöyle dedi: 'Evlilikte umutsuzluğu meşrulaştırdılar'. ve 'Her öpücük bir iğrenmenin fethi'. Beni tutarlı bir yaşam görüşü olarak vurdu ama delilik araya girdi ve tek yapmam gereken birkaç olay ve sözlerin anısı. Keşke geride bırakabilseydim. Nasıl isterdim.

jakusa

This book got under my skin. It made me remember and miraculously miss sleeping on the side of the road, in crack houses, beaches and blackberry bushes. The abandoned buildings of my own narrative ran next to his and waved. The beers of my younger years hung out with hazy morning memories steering bicycle wheels towards records and curtains. This book made me wish I had more party parades and reckless abandon now. It made me want to raise high the youth beams (carpenters), run from cops and ring doorbells late at night just to wake people up. And just like our own memories we can't believe or forget Ethan brings up the ones that stick out more than once almost to see if we've been paying attention and somehow I didn't mind. It's like we've been at the same bar drinking.