samlima

Sam Lima Lima itibaren Stratford-upon-Avon, Stratford-upon-Avon, Warwickshire CV37 6YS, İngiltere itibaren Stratford-upon-Avon, Stratford-upon-Avon, Warwickshire CV37 6YS, İngiltere

Okuyucu Sam Lima Lima itibaren Stratford-upon-Avon, Stratford-upon-Avon, Warwickshire CV37 6YS, İngiltere

Sam Lima Lima itibaren Stratford-upon-Avon, Stratford-upon-Avon, Warwickshire CV37 6YS, İngiltere

samlima

1959'un 1 numaralı en çok satan filmi, Siyonist hareketin tarihi ve günümüz İsrail'in kuruluşu hakkında uzun bir kitaptı. Herman Wouk'un, Exodus'un bitmesinden kısa bir süre sonra 1958'de hikayesini ele alan ve 1967'deki Altı Gün Savaşı boyunca anlatan romanı The Hope'u daha önce okumuştum. Wouk, okuyucuya 1950'lerin Amerikan hükümetinin çatışma hakkındaki görüşlerini sunuyor. Amos Oz'un 40'lı ve 50'li yıllarda Kudüs'te büyümesini anlattığı Aşk ve Karanlık Masalı'nı da okudum. Üçünü de okumanın sonucu İsrail'in karmaşıklıklarını görebilmeye başlamayı içeriyor. Haklı olarak "çatışma" olarak adlandırılan şeyin tüm sonuçlarını anladığımı söyleyemem. Bana göre, Büyük Britanya'nın hem Yahudilerle hem de Araplarla uğraşmaya gelince, II. Dünya Savaşı'ndan önce hain davrandığı görülüyor. Exodus'ta, İngilizler gerçekten çok kötü bir şekilde ortaya çıkıyorlar ve her iki tarafı oynamakla suçlanıyorlar, Arapları herhangi bir çözünürlüğün zamanın sonuna kadar olası görünmeyeceği bir noktaya ateşliyorlar. Leon Uris bir yazar değil. Karakterleri, özellikle kadınlar, krep kadar düzdür. Çizim becerileri açıkça araştırdığı tarihe bağlıdır. Çok fazla çatışma ve savaşın yanı sıra zeki strateji ile silah ve mühimmat eksikliğinin üstesinden gelmenin sonsuz hesaplarıyla, zaten aşırı uzun bir kitaba iyi bir 100 sayfa ekleyin. Bununla birlikte, parlak bir şekilde ilettiği şey, Holokost'un sonuna kadar bu dünyadaki herhangi bir insan grubu kadar dayak, ezilen ve üstesinden gelen bir insanı hayata döndürmeyi amaçlayan umut ve güçtür.

samlima

Translating...

samlima

This was a great book. I absolutely can't wait for the third and final book to come out. This story has kept me completely engaged from the start. I can not wait to see how the author finishes it.

samlima

Very soft, rreflective meditation type comments on life. I learned some new facts about nature and enjoyd her discription of camping or rafting trips that she and her family had taken over the years. Very inspirational. A reminder to slow down and observe.

samlima

I heard about After because it won the BCALA (Black Caucus of the American Library Association) award for best novel of 2006. The story is about a police officer who shoots an unarmed man in the course of a traffic stop. Whenever I read about events of this type in the paper, I'm always appalled, but I never took the time to think about how all the different people involved in an event of this kind might feel. That's what this book examines. It's well written and thought-provoking, and it reaffirmed my belief that there are just way too many guns floating around in this country!