danielhindman

Daniel Hindman Hindman itibaren Malkosh, Haryana 127025, Hindistan itibaren Malkosh, Haryana 127025, Hindistan

Okuyucu Daniel Hindman Hindman itibaren Malkosh, Haryana 127025, Hindistan

Daniel Hindman Hindman itibaren Malkosh, Haryana 127025, Hindistan

danielhindman

Bunu okumaya başladım, çünkü inturwebz'de bir yerlerde, onu en sevdiğim kitaplardan biri olan Youth In Revolt'un temeli olarak referans veren birini okudum. Ve bu İsyandaki Gençlik, karakterini, anlatı tonunu ve kitabın özünü çaldı. Fazla değil. Gençlik'te İsyan kesinlikle Adrian Mole'ye şükran borcunu borçlu, ama hepsi bu. Kendi ayakları üzerinde durur ve kendi yararları vardır. Adrian Mole çok daha hafif. Gençliğin İsyanı, Mole'un yapmadığı bir saçmalık. Kesinlikle YIR'ı Adrian Mole'dan daha yüksek olarak değerlendiriyorum, söylendiği gibi, bundan çok zevk aldım ve birkaç öğleden sonra meselesinde ilk filmi tamamladım. Maalesef, bu inceleme çoğunlukla Gençlik'te İsyan hakkındaydı ve Adrian Mole'nin Gizli Günlüğü ile ilgili değildi.

danielhindman

Her ne kadar biraz modası geçmiş olsa da, kesinlikle hukuk okulundan nasıl kurtulacağına dair bazı ipuçları var. . . hiçbir şekilde kolay bir iş değil !! tamam

danielhindman

Bu inanılmaz bir kitaptı, sadece küçük parçalar halinde okuyabildiğim, her bir parçanın benimle rezonansa girmesine, sızmasına izin verdim. Schmidt'in ana karakter olan Doug'u umutsuzluğun derinliklerine götürme şeklini sevdim ve sonra ne olabileceği, işlerin nasıl daha iyi olabileceği olasılıkları. İlk başta, kitap beni çok karanlık vurdu. Korkarım birçok 5. ve 6. sınıf öğrencisi başlangıçta kapanabilir. Ama, ne kadar iyiydi.

danielhindman

Nias kültürünü tanımak eğlenceli

danielhindman

Çok kullanışlı. Derinlemesine bir şey yok; sadece tarih, yer büyük oyuncular.

danielhindman

One of the most perfect books in the world, really.

danielhindman

I do enjoy reading Doctorow but I can't find a word, a relevant sentence, something which reveals my high respect to him and his works / novels. بیل باتگیت با ترجمه ی زیبای نجف دریابندری به فارسی منتشر شده است.

danielhindman

In Dubious Battle is part of the Steinbeck triad that includes Of Mice and Men and The Grapes of Wrath. I had read the latter two but had not even heard of the former. It certainly fits nicely with Steinbeck's more famous novels about working class people struggling to earn enough money to eat, much less what most would call a decent lifestyle. This novel depicts the inner machinations of "the animal," that organized body that rises up against the establishment in the form of a strike. Jim Nolan and his radical friend, Mac, are the generals of the strike against apple growers in California. It is raw and shows the very militaristic nature of a strike. Realistic and quite violent in many places, Steinbeck's novel takes us to a place that few people can still associate with, which is why it is as important as ever that In Dubious Battle be read. The character, Mac, looms large in the novel. He utterly facinates. He knows exactly what makes men do spectacular things in the face of tremendous adversity and what will make them quail when they most need courage. Mac alone is worth the time and money spent on this novel. If you have read Of Mice and Men and The Grapes of Wrath, then you must read In Dubious Battle. It is an essential part of a trilogy of novels about the common man during the Great Depression. Reading it makes the other two parts resound even more. I give it three stars only because Steinbeck's other novels are so much more accomplished.