izwansafuan

Izwan Safuan Safuan itibaren Poids-de-Fiole, Fransa itibaren Poids-de-Fiole, Fransa

Okuyucu Izwan Safuan Safuan itibaren Poids-de-Fiole, Fransa

Izwan Safuan Safuan itibaren Poids-de-Fiole, Fransa

izwansafuan

Louis Sachar'dan "Delikler", biraz daha gençken en sevdiğim kitaplardan biriydi. Hikaye, yanlış bir “aile tedavisi” nedeniyle ünlü bir beyzbol oyuncusunun ayakkabılarını bir sadaka müzayedesinde çalmakla suçlanan Stanley Yelnats adında genç bir genç hakkında. Stanley'ye, gençlerin gözaltına alınması için bir kampa gitme ya da hapishanede zaman geçirme seçeneği sunulur. Kampa girdikten sonra, Stanley ve diğer çocuklar kayıp bir hazine için toprağı kazıyorlar. Bu kitap asla sıkıcı değildir ve onu koymak istemeyeceksiniz.

izwansafuan

Bu kitap, bir kitabı okumayı daha ilginç hale getirmek için güvenilmez bir anlatıcı kullanan bir yazarın mükemmel bir örneğidir. Kitabın içine girdiğimde akıl sağlığından şüphe duymaya başladığımdan beri, Barbara'nın zaman zaman çok komik ve zeki bir anlatıcı olmasına kesinlikle yardımcı oluyor. Ayrıca, kitabı okuduktan sonra, Barbara'nın yaptığı ve yaptıkları şeylere yönelik motivasyonlarını düşünmek de çok ilginç. Asıl skandal midemi değiştirdi ama baştan çıkarıcı anları var. Hoşuma giden bir diğer şey de, yazarın bir ortaokulun dinamiklerini ve siyasetini tasvir etmesinin çok içgüdüsel yoluydu. Bana skandalın gerçekleştiği okulu hatırlatan okullarda öğrettim. Bunu size söyleyerek hiçbir şeyi mahvetmek istemem, ama kitabı bazı İngilizlerle konuştum ve Britanya'da seks için rıza yaşının eyaletlerde on sekiz değil on altı olduğunu öğrendim. Bu, kitabı tartışmayı biraz daha ilginç hale getirir. Son olarak, artık kitap için bir film arkadaşı var. Filmi henüz izlemedim, ama kitabın ve filmin oldukça farklı olduğunu duydum, böylece eğlencenin iki katı olan bir skandala ilişkin Notları izleyebilir ve okuyabilirsiniz. Elbette önce kitabı okumanızı tavsiye ederim.

izwansafuan

Yine, Play Away'de listelenmiştir. Harika

izwansafuan

Onu sevdim. Bundan çok şey öğrendim ...

izwansafuan

Henry VIII’nin, Cleves’li Anne ve Katherine Howard’a yapılan evliliğini lanetsizce anlatması. Öncelikle, bu kitabın aşağıdaki yapıda çok sayıda paragraf içerdiğini belirtmeliyim: “Bu kitap gerçekten üzerine yazılabilir mi? Bu kitabın üzerine yazılmış olduğuna inanamadım. Üzerine yazılmıştır ve nedenini bilmiyordum. Neden bu kadar üzerine yazıldı? ”Hayır, gerçekten. Abartmıyorum. O şeye kırmızı kalemle saldırmak istedim. Trendin, tarihi romanların göz alıcı ve epik olması için olduğunun farkındayım, ama ne yazık ki, Boleyn Kalıtımının çok küçük bir komplo olması, 200.000 kelimelik kesimini garanti etmedi. Her biri kendi POV'larından gelen olayları tanımlayan üç kahraman (Anne Boleyn’in kayınbiraderi Jane de dahil), Gregory’nin kendi puanlarını çekiçle vurma sevgisinden ayrı olarak bile, çok büyük bir tekrarlamaya neden oldu. Gregory açıkça yetenekli bir yazar değil. Romanda yer alan eski cümlelerin sayısı açıkça belli oluyor, ancak hikayenin anlatıldığı şekilde ilginç bulabilecek pek bir şey yok. Yazı o kadar solististir ki, Tudor Britanya’nın güzelliğini ve garipliğini tanımlamak için nadiren zahmete girerek, ortamının potansiyelini aşar. Sonuç olarak: donuk.

izwansafuan

Translating...

izwansafuan

Mızrağın ucunun nasıl kullanıldığına ve Irak savaşında nasıl tepki verdiğine dair iyi bir fikir. Biraz al!

izwansafuan

This was a solid sequel, but I felt like it was missing something. (Maybe it was just too short?) My only real complaint is the ending. Don't get me wrong, I wanted Lily to have a happy ending. But the way everything fell into place was just a little deux es machina for me. Once again though, this is one of the most beautiful covers I have ever seen.

izwansafuan

I know I know, this is that book that everyone in the world in like 2 more years will have read and if you try to work it into a teaching curriculum it'll ruin the essence and beauty of the book because not only will people have already read it but then they'll be forced to read it and won't enjoy it because it's assigned. BUT, regardless, it is powerful, maybe not perfectly written or whatever but the essence of it draws out the human in all of us and thus resonates with everyone.

izwansafuan

fantastic, clever, great!

izwansafuan

I have read this book hundreds of time in the past thrity years

izwansafuan

If "Fool On The Hill" is the story that defines my creative imagination - "House" is the dark underbelly of that imagination, the one I don't like to admit is there. Structurally impressive, innovative, and fast-paced, Ruff triumphs again.

izwansafuan

Whoever the marketing guy was behind Erik Larson's "The Devil in the White City: Murder, Magic, and Madness at the Fair that Changed America," he was a genius. Because honestly, I don't really want to read a 447 page history of the Chicago World's Fair--and I'm guessing, neither do you. But, if you were hoodwinked into believing (as I was) that Larson's opus was an inspired bit of comparison between the architect of the 1893 World's Fair and a diabolically brilliant psychopath and kept reading because you were waiting for the numerous opportunities Larson had to make this happen and then realized somewhere about two-thirds of the way through that he had perhaps added the bit about the serial killer because he realized that no one would probably read the book if it didn't have some sort of hook and then you noticed that Larson sort of pulled it off anyway and (just bear with me one more moment here) you realized years later that the passages you most remember in the book were these tremendously well crafted passages about the World's Fair itself juxtaposed with a noirish filth ridden Chicago, you might, like I did tonight, come to forgive the misrepresentation and accept the book as a rather brilliant historical narrative. So, thanks guy who wrote the jacket copy for Larson because you totally made me read the book and just like I lie to my son and tell him that spinach is pesto because he'll eat pesto, you lied to me and I was the better for it. As for you Tom Standage, or whoever allowed you to waste as brilliant an idea as this, fuck you, and I think you need to take the excellent idea that could have been this book and put it back in the pool because you straight messed it up. Seriously, I want a full rewrite with a different author because I don't know how you take so tremendously focused an idea as tracing world civilization through its dominant beverages (beverages mind you that I have a close and deeply personal relationship with) and turn it into the kind of prose that I'm more familiar with from middle school history textbooks. You offered me a nicely aged single malt but what I got was a half pint of Borden chocolate milk with the seam that smells like the lunch lady. That said--for keeping it brief and managing to remind me how good historical nonfiction can be when written by other authors--I applaud you. (1.5/5)

izwansafuan

I really enjoyed this book (graphic novel)! I had read a review of it somewhere and put it on my 'to-read' list--and I'm so glad I got to it. The story is about