alyssabkillian

Alyssa Killian Killian itibaren Mollington, Banbury, Oxfordshire OX17 1AX, İngiltere itibaren Mollington, Banbury, Oxfordshire OX17 1AX, İngiltere

Okuyucu Alyssa Killian Killian itibaren Mollington, Banbury, Oxfordshire OX17 1AX, İngiltere

Alyssa Killian Killian itibaren Mollington, Banbury, Oxfordshire OX17 1AX, İngiltere

alyssabkillian

şimdi bunu bitirdim kolay bir okuma olduğunu söylemeliyim ama beni okuduğum diğer Coelho kitapları kadar ikna etmedi. Hikaye Lourdes ve Tanrı'nın kadın tarafı hakkında ve benim için biraz fazla dindardı. Hikaye biraz arka planda kalmış gibiydi. Neyse. Hala ilginç ve hızlı bir okuma.

alyssabkillian

Güçlü kitap !! Jeannette Walls anılarını okurken bunun aslında onun hikayesi olduğuna inanmak zordu. Pek çok alanda böyle bir çocukluğa dayanabilmesi ve yukarıda yükselebilmesi, hayranlık uyandırıcı bir şey değil! Bir ebeveyn olarak, parlak, sevgi dolu ve yine de bencil ebeveynlerini zihinsel hastalık ve aşırı ihmalle flört ederken okumak zordur. Bu kitap, evsizliği belirli seviyelerde görme şeklinizi değiştirecek ve görünüşte imkansız bir ortamda aşılamaz başarılar gibi görünen şeyleri gerçekleştirebileceğimiz inancına ilham verecektir. Jeannette, onu ve ailesini şahsen tanıyormuşum gibi hissettiğim somut görüntülerle yazıyor. Yazısı o kadar açık ve çiğ ki kendimi mizahına gülümsedi, adaletsizliklere kızdıran, bir durumdan rahatsız olan ve yolun her adımında tezahürat buldum. Çok iyi yazılmış ve derinden hissedildi. Bu hikaye uzun süre benimle olacak.

alyssabkillian

Merkezi karakter Londra'nın Doğu Yakası'nda büyüyen Sih mirasının genç bir Hintli kadını olan Dedektif Constable Alisha Barba'dır. Daha önce Michael Robotham'ın önemli omurga yaralanmalarına maruz kaldığı Lost romanında tanıtıldı. Bu romanda kendi şifalı soruşturmalarını yaparken, çoğunlukla iyileşti, neredeyse evlendi, neredeyse transfer edildi ve neredeyse polis gücünden kovuldu. Alisha, 8 yıllık yabancı arkadaşı Cate Beaumont ve Cate'nin kocası Felix'in kasıtlı olarak bir okul toplantısı dışında kasten öldürüldüğünde komploya çekilir. Hamile görünen Cate'de arsa kalınlaşıyor, dolgu giyiyor ve aslında hamileliği taklit ediyor. Cate'yi 8 yıl önce harap eden Alisha, bir arkadaşının neden öldürüldüğüne ve hamileliği neden taklit ettiğine dair cevapları bulmaya çalışan bir çile yolculuğuna girer. Yolculuk, Alisha'yı şimdi emekli eski Polis patronu Vincent Ruiz ile tekrar bir araya getiriyor ve uluslararası bir insan kaçakçılığı ve yasadışı bebek taşıyıcısı raketini yavaşça çözdüğü için onu Amsterdam'ın kederli tarafına götürüyor. Robotham'ın kitaplarından gerçekten hoşlanıyorum ve bu bir istisna değildi. Bazı gurur verici incelemelere rağmen Alisha'yı bazen uçucu bir kahraman olsa da ilginç ve inandırıcı buldum. Ve tabii ki, belki kitap biraz doluydu. Hollandalı secde, Amsterdam'ın sokak coğrafyası veya Alisha'nın erkek kardeşinin aşk hayatı hakkındaki karışıklıklarını bilmem gerektiğinden emin değilim ve belki de kırmızı bir kalem 50 sayfa temizlemiş olabilir. Bu bir yana, kitabı ilgi çekici ve emici buldum. Çocuksuz çiftlerin anne baba olmalarına karşı risk, insanlık dışı, zulüm, fuhuş ve hatta kaçakçılıkla ilişkili kölelik karşısında ebeveyn olmalarına yardım etme ahlaki meselesiyle doludur. Bu anlamda kitap bana cazip geldi. Roman bana son sayfayı çevirdikten sonra derinlemesine, gerginliği, bükülmeleri, dönüşleri ve aklımda yankı uyandırdığını düşündürdü. Bay Robotham'ı başka bir kaliteli roman için tebrik ediyoruz.