joanfabregat

Joan Fabr Fabr itibaren Çona Köyü, 80000 Çona Köyü/Osmaniye Merkez/Osmaniye, Türkiye itibaren Çona Köyü, 80000 Çona Köyü/Osmaniye Merkez/Osmaniye, Türkiye

Okuyucu Joan Fabr Fabr itibaren Çona Köyü, 80000 Çona Köyü/Osmaniye Merkez/Osmaniye, Türkiye

Joan Fabr Fabr itibaren Çona Köyü, 80000 Çona Köyü/Osmaniye Merkez/Osmaniye, Türkiye

joanfabregat

içine almak için biraz zaman aldı ama ben varken ben vardı. yavaş başlangıç ama iyi değer.

joanfabregat

iç çekmek. Inanılmaz. şu anki favorim: Geri dönmeyi bırakamayacağım bir çayır var, buna kutsal bir koru demeyi bırakabileceğimden daha fazlası - öyle değil mi? Çok fazla rezonans, ağaçları havada izleyen desenleri olan ağaçların yolunda, çimleri de daha ince bir şekilde izlerini sürdürebilir. Yabancılara gelince: evet ve sık sık ve - birkaç istisna dışında - her biri ya kaybettiği krallığı geri kazanmak ya da kısa bir süre için bir kez özgür olmak için çaresiz kalıyor. Onlar için elimden geleni yaptım. Yaptılar - yaptıklarını. . . Sanki kurtarılabilirdik ve kurtarılmaya değerdi, sanki ikisi de ve tanrılar bunu fark etmişti - sanki tanrılar varmış gibi - ve bu arada gökyüzü, mavi, mavi bir tacı taçlandırırken. . . Hala döndüğüm bir çayır var. Bu sadece bir çayırdır - bazen bir yabancı, ara sıra şefkatten geçen, göğsüme bir el, orada dinlenirken, neredeyse bir şeye dokunmak istememe neden olur. Tüm mahvolmuş kuşları hissedebiliyorum - birbirine sarhoş, yavaş kalpli, çok sersemlemiş zebur gibi, içimde karışmaya başlıyorlar, şarkılarının parçaları her zamanki sorulara tekrar geliyor: Neden sonsuza dek burada kalmıyorsunuz? ve gelip durduğun şey bu değil mi? ve öyle mi? Sorularından bıktım. Yorgunum, onlara söylüyorum - ilk başta, ne yapmayı unuttuklarını, ne yapmak istediklerini unutmayı ya da istemeyi unutmayı ya da unutmayı ümit etmeyi umduğunu, kayıtsızca açılmasını, geniş bir alana yayılmasını, sorgulayıcı, gri kanatlar -

joanfabregat

Bu benim gazeteci ve yazar Margaret Lowrie Robertson ile ilk deneyimim. İhanet Sezonu uygun bir başlık. Sayfalar içinde beklediğimden daha fazla ihanet vardı; Açıkçası, ve uzun bir sezon oldu. Bu kitap, evli bir çiftteki aldatma ve sıkıntılarla ilgili bir hikayeden daha fazla (eylemleri yaşadıkları dünya üzerinde büyük bir etkiye sahip olmasına rağmen). Robertson, dış gazetecilik atmosferiyle çevrili ilginç bir karakter çalışmasının yanı sıra, Beyrut ve insanlarına uzak da olsa bir yüz veriyor. Boyunca, benzer koşullar altında nasıl tepki vereceğini merak eden okuyucusu vardır. İlginç bir hikaye anlatıcısı ve ihanet sezonunu okumayı şiddetle tavsiye ediyorum.

joanfabregat

Günümüz dünyasındaki pek çok insan, modern düşünce ve yaşam tarzımız ve bir bütün olarak toplumumuzda bir şeylerin korkunç bir şekilde yanlış olduğu konusunda hemfikirdir. Yazarlarının neyin yanlış olduğunu ve neyin farklı yapılması gerektiğini bulduğunu iddia eden milyonlarca kitap pazarda su basar. Milyonlarca insan, çoğu kadın, onları satın almaya istekliydi ve çaresiz oldukları için onlara bir şans verdi. Üç yıl öncesine kadar o insanlardan biriydim. Feminizm, permakültür, neo-putperestlik veya radikal kökenciliğin olması - baktım nerede olursa olsun, aynı resim bana sunuldu: toplumumuzun hastalığının teşhisi için bazı gerçekler varken, Her iyi ve doğru noktada, en azından işlerin tamamen karışmış olduğu bir yer vardı. Her zaman sadece bir otun tanımlanıp bahçeden otlandığını, zararlıların sadece yapraklarının ve saplarının toplandığını ve toprağın köklerinin biraz farklı şekilde filizlendiğini düşünerek bırakıldım. Hiçbir zaman dünyayı tam anlamıyla tutarlı bir bütün olarak görmemiştik. Kendi görüşümü farklı, görünüşte çelişkili düşüncelerinden kendi görüşümle birleştirmeyi zorlaştırıyordum; huzursuzluk veya bazı yüksek yaratıkların nezaketi ile "Feminen Evren" üzerine tökezlerken. Bu kitabın ilk sayfasında şunu okudum: "Bu sıradan bir kitap değil. Seni tamamen hareketsiz bırakacak ya da hayatını sonsuza dek değiştirecek. Çelişen fikir ve alternatiflerle dolu parçalanmış bir dünyada, bu kitap ortaya koyuyor diğer bakış açısını öne sürün. Hepsinden başka olanı. Gerçek olan tek alternatif budur. ” O sırada akıl almaz derecede övünç duyuyordu, ama şimdi, üç yıl boyunca kitabı tekrar tekrar okuduktan ve hala her seferinde daha fazlasını keşfettikten sonra sizi temin ederim ki, bunun tamamen basit olduğunu söyleyebilirim. Bu GERÇEKTEN tüm yabani otları tanıyan ve onları kökten tamamen çeken kitap! Bayan Trent'in sizi ele geçirmesine ve sizi modernliğin tarihinin ve anlamının labirentine sokmasına izin vermek için kronolojik olarak ve açık bir zihinle okuyun, bu kitap dünyayı, kadınlığı, algılayış ve hissetme şeklinizi değiştirebilir. toplum, din ve kendiniz, her yerde ve her zaman ve her zaman normal olan Batıda 1960'ların kültürel devrimine kadar olan zihin kümesinin anlaşılmasının anahtarını vererek. Kadınlığı ortadan kaldırmadan (feministler arasında ironik olarak neredeyse evrensel bir hata) ataerkilliği çürütür, bunun için medeniyet ve kültürü suçlamadan doğanın tahribatına karşı durur (açıkça veya kasıtlı olarak en çok "yeşil" olan eko tarafından yapılan bir hatadır. bilinçli ideolojiler / gruplar) ve şimdiki modern dünyamızı, istifa etmeden veya örneğin modern teknolojinin reddedilmesi olmadan kınıyor. Siz de neyin yanlış olduğunu ve neyi değiştirmek için ne yapabileceğinizi anlamaya çalışanlardan biriyseniz, lütfen bu kitabı bir şans verin - bu muhtemelen okuduğunuz en değerli kitaptır! Eminim ki hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

joanfabregat

Bu kitabı hala ilkokul ya da ortaokul aşamalarındayken okudum, ama yine de bu kitapta bahsedilen hikayeleri hatırladım çünkü ihtişamları ve yazarın kitabı harika hikayeler içeren gerçek hikayeler koleksiyonu ile sunma tarzının ihtişamı, ama bunlar Sizi Tanrı'nın bekleyen, ihmal etmeyen güçlü, adil, yetenekli olduğu ebedi gerçeğe getirir.