gokcegenc

G itibaren Edurapalli, Andhra Pradesh 532220, Hindistan itibaren Edurapalli, Andhra Pradesh 532220, Hindistan

Okuyucu G itibaren Edurapalli, Andhra Pradesh 532220, Hindistan

G itibaren Edurapalli, Andhra Pradesh 532220, Hindistan

gokcegenc

Bu harika bir okuma. Gerçekten sizi suçluluk duymadan acı ve ıstırap izleyen bir nesile nasıl dönüştüğümüzü düşünmenizi sağlıyor.

gokcegenc

Acil bir durumda satın aldığım bu kitapta sadece 50 sayfa var (hafta sonu gezisi için ayrılmak ve okumak için eğlenceli bir şeye ihtiyacım vardı, bu yüzden kitapçıya koştum ve büyük bir alerjiye bağlı öksürük uyumunun üstesinden gelmeye çalışırken bunu buldum) . Bunun iyi olup olmadığını söylemek için henüz çok erken ... o kadar çok bir fantezi romanı değilim ve çok fazla fantezi okuyucusu değilim (birkaç istisna dışında, özellikle Jonathan ve Bay Strange ve The Karanlığın Sol Eli, tür benimle konuşmuyor). Yine de, hala okuduğum kadar ilginç. Labirentin nereye geldiğini görmek için bekliyorum çünkü labirentler havalı ------------------ (daha sonra) Bu kitap maalesef daha iyi olmadı. Kötü bir okuma değil, ama o kadar da muhteşem değil.

gokcegenc

... şimdi kızarmaya başladı

gokcegenc

This book was great. I already had allot of respect and admiration for Malcolm X and reading this book gave me a greater appreciation for him. Alex Haley did a brilliant job turning the interviews he had with El-Hajj Malik El-Shabazz (Malcolm X) and research into a biography. El-Hajj Malik El-Shabazz was a remarkably open minded, intelligent, honest, enthusiastic, and dedicated man. When I was a kid if i heard anything at all, I heard nothing but hateful propaganda against Malcolm X but after reading this book I don't beilve the hype and am more of a critical thinker.

gokcegenc

Charley Parkhurst was a stagecoach driver for 30 years. Charley Parkhust was really Charlotte. She started out as an abandoned baby in on an orphanage step and became a drinking, shooting, tobacco spitting, revenge getting stagecoach driver. This is her story. The orphanage: A cruel headmistress goes too far with her punishments. On one hand, she accidentally introduces Charley to her lifelong love: horses. On the other hand, she turns a kind and caring boy into the makings of a monster. This boy was Charley's protector and will soon become her enemy. For full review, please click on the link: http://wwwbookbabe.blogspot.com/2011/...

gokcegenc

All the best characters from the previous two books. I love not saying goodbye to good characters.

gokcegenc

Another cute on in this series. It wasn't who I thought, but I was close. :-)