ericyanncoulouvrat

Eric itibaren 45720 Fırdanlar Köyü/Kırkağaç/Manisa, Türkiye itibaren 45720 Fırdanlar Köyü/Kırkağaç/Manisa, Türkiye

Okuyucu Eric itibaren 45720 Fırdanlar Köyü/Kırkağaç/Manisa, Türkiye

Eric itibaren 45720 Fırdanlar Köyü/Kırkağaç/Manisa, Türkiye

ericyanncoulouvrat

Bunu indiremedim ... ama, uyar! Bu kitap hafif yürekli değil! Bunu garip bir şekilde sevecektim. Çılgın annesi ve hatta çılgın terapisti, bir tren kazası gibi okunan bir kitap için yaptı ... Sadece bakamadım.

ericyanncoulouvrat

Bu, hepimizin "vay canına, mantıksız" Siyah Kuğu Freakonomisi ya da başka bir şey gibi gitmesini amaçlayan kitaplardan biri, ancak çok daha iyi, çünkü konusunda çok yoğun olduğu ve hepimiz için geçerli bir konu . Vanderbilt'in burada yaptığı şey büyüleyici. Anlatım akışı var ama okuduğum ve ilgilendiğim diğer benzer kitaplardan daha yoğun bir ayrıntı ve veri birikimi ve kişisel deneyim. Son zamanlarda okuduğum bazı iş kitaplarının aksine - hatta Freakonomiklerin - Vanderbilt'in ideoloji ya da mekan nedenleriyle kısa bir şeyler bıraktığı hissini hiç hissetmedim. Trafikle ilgili bir kitaptan daha sıkıcı ne olabilir, değil mi? Peki, bunun sıkıcı değil, göz alıcı ve tamamen almanca olmayı başardığını söylemeliyim. Tabii ki, aynı zamanda normal sürüş hayatınızda karşılaştığınız trafik planlamasının bazılarını (veya daha fazlasını) ne kadar berbat ettiğini fark etmenizi sağlayacak, böylece yoldaki stresinizi azaltmak yerine ironik bir şekilde eklenebilir. Ama sonra tekrar, bu sadece çevre ile ilgili değil. Vanderbilt'in gösterdiği gibi, sürüşteki en büyük (ve değiştirilmesi en zor) faktör dikkat etmektir.

ericyanncoulouvrat

Güzel yazılmış ve ilk taslak oldu! İronik bir şekilde, Agee kitabı yazmayı tamamen bitirmeden öldü. Vay be, kelimelerle ne bir yol. Olmak istediğim kadar eksiksiz değildi, bu biraz mantıklı, ha?

ericyanncoulouvrat

Fascinating book...but I'm still a carnivore. What's wrong with me?!

ericyanncoulouvrat

This is not "The Help" and those who reviewed it as such reveiwed it wrong. Those who compared it to "Anne of Green Gables" are closer to the mark, although an Anne set in Savannah in the early sixties. Remarkable characters, a lansdcape that comes alive and CeeCee herself, lonely, living in her books....parts of this book had me laughing, parts crying. Oh, dear Beth Hoffman, please write a sequel. I want to know what happens to CeeCee now that she has met her Diana Barry; what will happen to Oletta as the 60's move on, and that remarkable house that moved under CeeCee's feet...I could make up the story in my mind but you'd write it so much better. I've not read very much this year, and I've read one or two gems, but this just stole my heart.