marcyliao

Marcy Liao Liao itibaren A C Nirappu, Kerala 676553, Hindistan itibaren A C Nirappu, Kerala 676553, Hindistan

Okuyucu Marcy Liao Liao itibaren A C Nirappu, Kerala 676553, Hindistan

Marcy Liao Liao itibaren A C Nirappu, Kerala 676553, Hindistan

marcyliao

Patlamış mısır gibi - tüketirken keyifli, ama sonunda tatmin edici değil.

marcyliao

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitap. indiremedim

marcyliao

** spoiler uyarısı ** Bu kitabı okumayı bitirebileceğime inanamadım. İlk bölüm iyiydi - tipik bir işlevsiz aile. Dolores'in babası erkek bir fahişe, boşanma, tecavüz vb. Olarak para kazanıyor. Sonra şişmanlaştı ve sonra balinalara düşkün oldu. Balinalar ve onun arasındaki sembolizm açıktır. Kitabın tüm bu alıntılarla kitap kapağında satmaya çalıştığı tüm bu erkek-yazar-yazma-kadın perspektifi pek mantıklı değil. Neden? Çünkü Dolores Price'ın bakış açısı bir kadın genç veya genç yetişkin için tipik değildir. Hayatım boyunca birçok kadın akraba ile yaşadım ve onlarda onun gibi kimse yok. Dolores bir Amerikalı olabilir ama bu başka bir hikaye. Bu kitapla ilgili tek güzel şey kapak ve onun tarafından aldatılmıştım. Bu kitabı P20.00'dan satılık olarak satın almam iyi oldu.

marcyliao

çok iyi kendimi yavaşlatmak zorunda kaldı, ben bu kitabı bitirmek istemiyordu.

marcyliao

Kitabın amacının, Aramızdaki Boşluk, Hindistan'da, biri üst sınıfın zengin bir üyesi ve bir hizmetkarı olan iki kadının hayatından görüldüğü gibi, cinsiyet rollerini ve sınıf ayrımlarını araştırmak olduğu açıktı. . Ve okuduğum diğer incelemelerden, birçok insan bu şekilde okudu. Kendime gelince, bunu biraz nahoş bir uyarıcı masal olarak buldum, ancak sadece pasiflik ve dayanıklılık yoluyla gerçekten mutlu olabileceğinizi vaaz ediyordum. İki kadıntan Sera ve Bhima, her ikisi de hayatlarında ihanet ve dehşetle karşı karşıyadır, ancak Sera tahammül etmeyi seçer ve küfürlü kocası öldüğünde ödüllendirilir, hamile kızının ve oğlunun onunla birlikte hareket etmesine neden olur ve sonunda ona mutlu bir aile ve ev. Öte yandan Bhima, hayatındaki adaletsizliklere karşı korkuyor. Torunu Maya hamile kaldığında, babasının kim olduğunu bilmeyi talep eder ve torununu bir koca kazanmayı umarak Maya'nın adlandırdığı oğlanla yüzleşmeye gider. Bunun yerine, oğlanla kamuoyu önünde yüzleşerek hamilelik haberi yayınlar ve Maya'nın okula dönmesini engelleyecek bir skandal yaratır. Endüstriyel bir kazadan sonra içmeye dönüşen kocası elini sakat bıraktığında, hasta oğlunu içmeye çıkmak için evde yalnız bıraktığında, Bhima onu genel olarak toplar ve istismar eder, böylece gururunu yok eder, sadece onu terk etmez, oğullarını da götürür. o. Pasif saldırganlığın ince eylemleri bile çile ve felaketle sonuçlanır. Kendim ve bu karakterler arasında kültürel bir fark olduğunu ve pasif kabulün kendim dışındaki kültürlerde bir değer olduğunu anlıyorum, bu karakterlerin kendi çıkarları için mücadele etmek yerine dayanma derecesi gerçekten tatsızdı. ben mi.

marcyliao

Lays out in rigorous detail early American involvement in Vietnam and the fear that Soviet communism played in U.S. policy decisions.