patmproductions

Patrick McLaughlin McLaughlin itibaren Plerguer, Fransa itibaren Plerguer, Fransa

Okuyucu Patrick McLaughlin McLaughlin itibaren Plerguer, Fransa

Patrick McLaughlin McLaughlin itibaren Plerguer, Fransa

patmproductions

Onun en büyük hayranı değilim, ama bu koleksiyon gerçekten harika. İnce hacim dört dolara mal oldu, bu yüzden şikayet edemem.

patmproductions

Okuduğum süre boyunca bu kitap hakkında farklı şeyler düşündüm. Uzunluğu yeterince doğal. Fakat Herodot'un bize öğrettiği gibi, sonuna kadar görene kadar mutlu ya da trajik bir hayatı ya da iyi ya da kötü bir kitabı yargılamayın. Dombey & Son, Dickens'ın en iyilerinden bazıları kadar başarılı bir roman değil: David Copperfield, Karşılıklı Arkadaşımız (şu anda mutlak favorim), Nicholas Nickleby, Bleak House, vb. Sadece yapıyı ve romanları okuduğumuz olağan şeyleri değerlendirerek çünkü Dombey biraz dogmatik (gerçekten preachy), biraz gevşek iplerle ve asla meyve vermeyen vaat edilmiş yaylarla doludur. Ama 700 kadar sayfasını okuduğunuzda size gelen şey, güzel bir şekilde adanmış olmasıdır - ve beni burada mazur görmeniz gerekir - bir Gerçek Şey'e. Kitaplar, belki de herhangi bir insan kalbi için ilk öneme sahip tek bir temanın (bir ebeveyn ile bir çocuk arasındaki ilişki) merkezlenen bir anlatı kadar öykü değildir. Bu tema bir düzine farklı varyasyonda keşfedildi ve Dombey'in kendisinin merkezi bir iş parçacığı, işin tamamı boyunca, sonuna kadar çok sayıda rezonans frekansı tarafından koro çaldığı, güzel ve gerçekten rezonant bir akor vurur . Dickens'ı hayal etmek kolay olurdu, her bir taksitle, bu tek sesin güzelliği romanından çıkarken, hatta kendini ürküttüğü için, planlamayı planladığı hikaye anlatım sözleşmelerinin her birini inatçı bir şekilde buck ediyor. Belki. Dombey & Son'da, Dickens yönetir, duygusal olmadan (bu Dickens!) Demeyeceğim, ama tamamen kazanılmış duygusallıkla, düşünmeye, gülümsemeye ve gözyaşı dökmeye değer bir şey hakkında hayati ve güzel bir kitap örmeyi. Bu kitabı okumanız gereken Dickens'ın ilk kitabı olarak tavsiye edip edemeyeceğimi bilmiyorum, ama sonuncusu olmamalı.

patmproductions

Niezsche tarafından yazılan her şeyi seviyorum. . . o "hepsi çok insan"

patmproductions

Gizemler, gizemler, sırlar. Kitap heyecan verici gizemlerle doludur ve son gizem hakkında ipuçları: bir kız çocuğu on yıl önce çalınmış ve hipnotize edilmiştir. Charlie Bone ve arkadaşları onu kurtarmaya ve zaman dolmadan uyandırmaya kararlılar. Tüm kalbimizde olan romantik bir masal, bir sonrakini okumak için sabırsızlanıyorum!

patmproductions

Ne göz açıcı. Hikayenin daha inanılmaz hale gelemeyeceğini düşündüğünüzde, oluyor. Tüm bu süre boyunca, kendinize bunun bir kurgu değil bir anı olduğunu hatırlatmak için şok ve sıkıntılısınız. Bu bir kitap kulübü seçimiydi ve her türlü ilginç tartışmayı teşvik etti. Şiddetle tavsiye ederim.

patmproductions

Many of the exercises given in this book are useful. However, the attitude towards becoming a "magician" offered in this book is blown way out of proportion. I find it hard to believe that Franz Bardon ever did the work that he describes; if he did, where did find the time to write the book?

patmproductions

** spoiler alert ** Jeff writes in a fun, breezy style that I like. The plot was just convoluted enough to interest me, then all the little threads got tied up in a nice bow at the end, just the way I like it.