arletvazquez

Arlet Vazquez Vazquez itibaren Kedarkheda, Maharashtra 431206, Hindistan itibaren Kedarkheda, Maharashtra 431206, Hindistan

Okuyucu Arlet Vazquez Vazquez itibaren Kedarkheda, Maharashtra 431206, Hindistan

Arlet Vazquez Vazquez itibaren Kedarkheda, Maharashtra 431206, Hindistan

arletvazquez

Araçlarımızı şekillendiriyoruz, sonra da bizi şekillendiriyorlar. Teknolojinin gücünü üstlenebilmek için ödediğimiz bedel yabancılaşmadır. Biraz rahatsız edici bir kitap. En sevdiğim film olan 2001 filmine referansla başlıyor: HAL bilgisayar arızası, HAL'nin arızası olan kurtulan David Bowman ile sistematik olarak bağlantının kesildiği bir Space Odyssey. "Dave, dur. Dur, olur mu? Dur, Dave. Durur musun?". Fakat Dave devam ederken, HAL “Aklım gidiyor. Hissedebiliyorum. Hissedebiliyorum” diyor. HAL gibi yazar da aklını "gittiğini" hissetti. Ben de hissettim. Yıllar önce, okuduğum şeye odaklanabildiğime odaklanabildiğimi hatırlıyorum, yutulduğum ve çevreye tamamen okuduğum ve okuduğum deneyimle anlatılan deneyimlerimden dolayı çevrem kayboluyor gibi görünüyordu. Böyle yoğun bir konsantrasyon şimdi beni atlatıyor. Bu kaybı yaşlanan bir beyine bağlama eğilimindeydim, ancak bu kitabı okuduktan sonra artık emin değilim. Birçok çalışma ve deney, beynin, kişinin etkinlik ve alışkanlıklarına göre kendini değiştirebilme becerisine ışık tuttu. İnternet kullanımı gibi alışkanlıklar ve araç kullanımı, beyni çoğumuzun anlamadığı ve hatta tanımadığı şekillerde değiştirir - tamamen eline geçtikten sonra bile ve önemli düzeltmeler yapmak için çok geç (uyuşturucu bağımlılığına çok benzer). Bir toplum olarak potansiyel olumsuz yönleri analiz etmeden ve hatta var olup olmadığını sorgulamadan yeni teknolojileri ve faydalarını benimseme eğilimindeyiz. Birçok durumda bu kesinlikle akıllıca değil. Kitaptaki son satırlar 2001'den bu sahneye geri dönüyor: Bu kadar dokunaklı ve çok garip kılan şey, HAL'in kendi zihninin sökülmesi konusundaki duygusal tepkisidir: diğerinin kararmasından sonra çaresizlik, çocuklarının yalvarması astronot - "Hissedebiliyorum. Hissedebiliyorum. Korkuyorum" - ve sadece masumiyet hali olarak adlandırılabilecek şeye son dönüşü. HAL'in duygudan mahrum bırakılması, neredeyse robotik bir verimlilikle işlerine devam eden filmdeki insan figürlerini karakterize eden duygusuzluğa tezat oluşturuyor. Düşünceleri ve eylemleri, bir algoritmanın adımlarını takip ediyorlarmış gibi komut dosyası olarak hissediyorlar. 2001 dünyasında, insanlar o kadar makine-hale geldi ki, en insan karakteri bir makine oldu. Kubrick'in karanlık kehanetinin özü budur: dünyayı anlamamızı sağlamak için bilgisayarlara güvenmeye başladığımızda, yapay zekaya düzleşen kendi zekamızdır.

arletvazquez

Karakterlerin hiçbirini umursamıyordum. Belki de kadın lider dedektifi, ama o zaman o kadar da değil. Kaç tane aptal insan var? Bu kitap hiç mantıklı gelmiyor. Bu kadar cinayet ve gerçekten, onlar birbiriyle ilişkili mi? Um ... evet. Ve hiçbir FBI ya da beceriksiz dedektifler ve işe yaramaz gazeteci ile sadece beceriksiz FBI. Roman olarak gizlenen kadın düşmanı pornografı gibiydi.

arletvazquez

Dinlediğim en iyi kitaplardan biri. Gidişini dört gözle beklediğinizden emin olun.

arletvazquez

Microserfs yaptıysanız okumak gerek yok. 10 yıl sonra aynı şey. ve elbette 10 yıl daha iyi

arletvazquez

Noel için aldığım bu kitabı okumak için şu anki devasa epik fantazi dizilimden bir mola verdim. Bunu hızlıca oku. Ana karakteri almak için eski bir tetikçi ile doktoru geç. Şu anki korkunç sıkıntısı ile nasıl olduğu ile alternatif flashback, kanlı, eğlenceli bir yolculuk yapar. Oldukça etkileyici bir vücut sayısı ve iyi bir darağacı mizahı var. İyi şeyler. Umarım yazar bu anti-kahramanı başka bir raunt için geri getirir.

arletvazquez

Sometimes listed as a zombie novel. It is not, it is more along the lines of a Body Snatchers type novel.

arletvazquez

I liked Padraig and was glad he and Gareth got a second chance together. I would have liked it to be a bit longer and I wanted to know more about Steven, but overall this is a very enjoyable story that offered the promise of future happiness for them both.