jamesfigueiredo

James Figueiredo Figueiredo itibaren Phoubakchao, Manipur, Hindistan itibaren Phoubakchao, Manipur, Hindistan

Okuyucu James Figueiredo Figueiredo itibaren Phoubakchao, Manipur, Hindistan

James Figueiredo Figueiredo itibaren Phoubakchao, Manipur, Hindistan

jamesfigueiredo

Muhtemelen okuyucuların evrenindeki The Poisonwood Bible'e ulaşan son kişi olduğum için, bu şaşırtıcı kitap hakkında söylenecek bir şey kaldığından şüpheliyim. Tek kelimeyle: bir şaheser !! Bir kez daha, on yıldan fazla bir süredir kitap raflarında oturan bir kitabı okuduğum ve çok uzun zamandır ihtiyaç duymadığım bir kitap okuduğum için çok mutluyum. Yine de Bayan Kingsolver tarafından başka kitapları okumak isteyeceğimi sanmıyorum. Birkaç yıl önce Lacuna'yı denedim ve bu işe giremedim ve Uçuş Davranışı hakkında da çok karışık şeyler duydum, ancak bu, gelecek yıllarda daha da fazla eğlenebilir.

jamesfigueiredo

Bu diziyi seviyorum.

jamesfigueiredo

Bunu bir hevesle kütüphaneden aldım, çünkü kapak ve öncül ilginç görünüyordu. Bu, çoğunlukla Mısırlı öğrenciler ve emirler açısından, Şikago'daki yaşam hakkında çevrilmiş bir Mısır romanı. Genel olarak, bu oldukça etkileyiciydi ve Orta Doğu kültüründen liberal bir yazar tarafından Amerika'da (Bush'un altında) yaşamın nasıl göründüğünü görmek sıkıcıydı. Ayrıca geçen yıl 'Beyaz Kaplan'ı okuduğum gibi, dinlerken NPR'de yer almadıkları sürece diğer ülkelerin iç politikaları hakkında fazla bir şey bilmediğimi hatırlattı. El Aswany, Cumhurbaşkanı Mübarek ve idaresinin ABD ile olan ilişkisini çok eleştiriyor, ancak nedenini bulmak için google'a gitmek zorunda kaldım. Bu, uluslararası kurgu okumanın değerlerinden biri, benim için, dikkat etmediğim her şeyden utandığım zamanlar. Bir roman olarak, bu sadece tamam oldu. Derinliği olmayan kabataslak bakış açısı karakterleri var ve kişisel melodramayla ilgili daha fazla odaklanma var (bir karakter uyuşturucu bağımlısı bir kızı var, diğeri Amerikan karısıyla iktidarsız. Çünkü gerçek aşkı özlüyor. Mısır), ve hikaye Mısırlı göçmenlerden Amerikan karakterlerine geçtiğinde, özellikle zorlanmış hisseder. Her şey çok iyi niyetli görünüyor - kadın bakış açısına göre kadınlara söylenen çok sayıda kötü muamele var ve görünüşe göre bize kadınların sık sık kötü muamele gördüklerinin farkına varmak istiyoruz, ama çoğunlukla çok fazla teklif etmeden okumak sadece çok hoş değil içgörü yolunda. Birkaç siyasi hikayenin, özellikle politik entrikaların daha fazla ortaya çıktığını görmek isterdim. Göz açma, pek çok yönden, ancak neredeyse edebiyat olarak olabilirdi.

jamesfigueiredo

Tüm zamanların en sevdiğim kitaplarından biri. Bunu Weathering Heights'a tercih ediyorum ve ikinci kez JE'yi okudum ve ilk kez çok hızlı okuduğum ve çok özlediğim için b / c yaptığım için memnunum. JE, bulunduğum kitap kulübündeki seçimimdi ve sonsuza dek, Jane, Rochester, St. John ya da gerçekten olumlu ya da olumsuz kişilik özellikleriyle ilgili olarak ileriye dönük eksilerle analiz edilebilecek klasiklerden biriydi. tüm karakterler Evet, Jane, zor hayatını bu sayfada sayfalar halinde takip ettiğim ve onunla Bay Rochesters'ın romantik korunmasından hoşlanan trajik kahraman, ancak katoliklerin veya Katoliklerin veya derinin derisinin altındakilere bakarken onun kusurları olmadan değil. 19. Yüzyıl İngiltere'sindeki zamanı ve yeri için başka şekillerde oldukça ilericiydi; anlaşılan kast sistemine meydan okudu ve kendisi için Rochester, Bayan Reed ve diğerlerinden eşitlik istedi. Kitap, Bayan Reeds / Bay. Brocklehursts / Bayan. Ingrams ve St. John zamanı. Rochester bile eski düzeni temsil eder; dürüst olun ve sunun, peki Jane bildiğimiz kadarıyla yoksun ve işte bu kitabın ateşli devrimci manifesto olduğu yer. Governesslerin ikinci sınıf statüsü ve açıkçası bütün dişiler gibi ilgili sosyal meselelerle uğraşırken cinsel olarak cesur ve dürüst ama aynı zamanda eğlenceli ve romantik. JE'nin ilk bölümü çocuk istismarı dehşetini açıyor Bu kitabı çok seviyorum… devamı için…

jamesfigueiredo

Ben lorax'ım, ağaçlar için konuşuyorum!

jamesfigueiredo

Hg'nin ayarlarının çoğu 19. yüzyıl İngiltere ya da Brezilya olmasına rağmen, hikayelerine canlı hayal gücü getirmede asla başarısız olmadı.

jamesfigueiredo

Imperium, eski Roma'da geçen başka bir büyük tarihsel kurgu kitabıdır. Conn Iggulden Sezar kitapları kadar zevk aldım, oldukça farklı bir ışık olsalar bile Sezar'ı canlandırıyorlardı. Bu kitap ve seri, Cicero'ya odaklanır ve Roma devletinin politik eserleri hakkında muazzam bir içgörü sağlar. Cicero ilginç bir karakter ve bu kitapta kariyerinin ilk evrelerini izliyoruz. Kitabın mekanizması kendi içinde ilginçtir. Cicero'nun kölesi ve gizli sekreteri anlatıcıdır. Bir karakterin kendisi, stenoyu icat ederken ve hikayenin sonuna yakın bir komploya girse de, komplekse Cicero'nun gölgesinde olması son derece azdır. Bu, hikayeyi anlatan sınırlı üçüncü bir kişiye benzer bir hissi uyandırır, ancak karakter izlenimleri ve duyguları paylaştığı için daha kişisel bir dokunuşla. Serideki ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

jamesfigueiredo

Bu kitabı iki yıldızla derecelendirdim çünkü nefret etmedim ama nedense beğenmedim. İlk okuduktan sonra birkaç kez okudum ve beni yüksek sesle güldürmesine rağmen hala hoşuma gitmedi. Bu hikayede çocukların zevk alacağı eğlenceli bir saçmalık var. Illustrator bu Oregon Trail ailesinin hikayesini hayata geçirmek için harika bir iş yaptı. Bu yüzden, bir yetişkin olarak bu kitaptan mutlaka hoşlanmadım, ama çocukların daha çok takdir edeceğinden eminim. Beni en çok rahatsız eden, hikayedeki baba oldu. Bu resimli kitapta, bir aile Ohio'da 15 artı çocuk ve meyve fideleriyle dolu bir vagon ile başlar. Yüzlerce öncü ile birlikte pistte seyahat ediyorlar, ancak altını yönetmiyorlar. Değerli fideleri için verimli topraklara yöneliyorlar. Aile su, çok fazla su ve şiddetli rüzgar gibi birçok engelle karşılaşır. Amaçları tek bir bitkiyi kaybetmemek. Bana göre baba, bitkileri, kendi çocuklarının güvenliğinden daha fazla önemsiyordu. Sanırım bir kaçını kaybederse çok çocuğu olduğunu düşündü! Tüm bu felaketler boyunca, en büyük çocuklarından biri, papalarının bitkilerinin güvenli olduğundan emin olmak için dünyanın uçlarına gider. Hikayenin odağının bitki olduğunu düşünüyorum ve ailesine duyduğu ihmal beni rahatsız etmemelidir. Hikayenin ne olduğunun tadını çıkarmalıyım. Beni güldürdü.

jamesfigueiredo

Evet tamam. Bu bir sansasyon. Ve gerçekten iyi bir şüphe var. Ama bu çoğunlukla genç bir aşk hikayesi, bu yüzden benim işim değil. Vampirler, çoğunlukla fiziksel mükemmelliğin ergen kız fantezileri. Ve kız kahramanı "mükemmel" vampirlere kıyasla kendini alıkoymaya devam etmesinden nefret ediyorum. Ah lütfen. Gerçekten, bir çirkin yaratık aşığı ve müthiş bir kahraman ile çok daha iyi bir kitap C.E. Murphy tarafından Heart of Stone olduğunu. Ama bir arkadaşım bana tüm Meyer kitaplarını ödünç verdi ve yağmurlu bir bahar günü için hızlı ve iyi bir okuma yaptılar.

jamesfigueiredo

Translating...

jamesfigueiredo

** spoiler alert ** i cried, laugh...i was sad and angry, and happy...i read it in hours..(part because i don't have a life, whatever!!) didn't liked the *spoilers* Hardy part at the end..after all the suffering she had because of him, the time she spent thinking of him, and after their relationship, the end was a bit wrong for me, i felt she choose gage because of hardy's behavior - that was not like young hardy at all, people change sometimes, i guess. the all Churchill help thing annoyed me, i mean, i felt like everything she was able to accomplish apparently alone, was due Churchill help..not everything, but some significant parts.. overall, i loved the way the heroin grow up, and the writing is amazing...i heart you lisa!!!!!xoxoxoxo i usually don't "dig" historical romance, but i liked this so much (and the last one of the travis series too), i'm thinking of giving it a try...nevertheless i think we all would appreciate another contemporary book(S) hehe p.s. i'm portuguese, has my writing skills in english can show, i really loved the detail of lucy's mother being a portuguese..hehe..the proverbial part it's so true..i never realized that, but we tend to use them a lot, specially the older people..they always have great advice in proverb form to give you :)))

jamesfigueiredo

I read this back in the 80's. It was the first time I had read Anne Tyler and I fell in love with her style of writing. I am going to have to re-read this since it has been a long time.