mzmedici

Maurizio Medici Medici itibaren Santiago, Ilocos Sur, Filipinler itibaren Santiago, Ilocos Sur, Filipinler

Okuyucu Maurizio Medici Medici itibaren Santiago, Ilocos Sur, Filipinler

Maurizio Medici Medici itibaren Santiago, Ilocos Sur, Filipinler

mzmedici

Bu kitabın erken aşamalarda daha uyumlu ve daha iyi akabileceği yollar vardır. Ama eğer sonuna kadar yapıştırabilirsen, getirisi - ve nihayetinde kılçıkların nasıl doğuştuğunu - bir saçmalıktır ... ve kitabın kurumsal ve varoluşsal üzüntü duygusu kalp kırıcıdır - esas olarak çalan birçok yönden doğru. Biraz sabır ister, ama okumaya değer.

mzmedici

Beğenilen gerilim yazarı Rosenberg, söylemin bir kez daha kaynama noktasına ulaştığı bir dönemde İran-ABD ilişkilerinin şu anki ve geçmişteki sorununa derinlemesine bir kurgusal olmayan bir bakış attı. ITR, şimdiye kadar konuyu önlemeyi başaranları bilgilendirecek, gerçeğe uygun bilgilerle doludur. Şah'ın darbesinden mevcut nükleer silah arayışına kadar Rosenberg, kendi kıyamet vizyonları için koşullar yaratmaya eğilmiş bir rejimi tasvir ediyor. Daha sonra İslam'daki Radikaller ve reformcular arasındaki farkları ve sadece bir Yahudi-Hıristiyan toplumu için ne anlama geldiğini tasvir ediyor. Kitap ana akımın biraz dışında, çünkü din ve teolojiye çok fazla güveniyor, bu da çoğu Orta Doğu yorumcunun görmezden gelmek ya da küçümsemek için büyük acılar çekiyor. Rosenberg, Protestan bir Hıristiyan'ın kendisidir, böylece temaları kendisi ve eş-dindarları için önemli bir düzeyde açıklar. ITR bu kadar kolay kaçınılması gereken bir şey değil, çünkü tüm noktalarına katılmayabilirim, Rosenberg o kadar çok araştırma yaptı ki, bu düşünceyi zorlayan ve tartışmayı hak eden bir kitap. Özellikle şu anki dolaşıklıklarımızda kapsama alanının neredeyse yokluğunu açıklamakta zorlanıyorum.

mzmedici

Özet: David, II. Dünya Savaşı sırasında İngiltere'de 12 yaşındadır. Savaş patlak vermeden kısa bir süre önce annesi uzun bir hastalıktan ölür ve üvey bir anne ile yeni bir üvey kardeşle eyerlenir. Annesiyle eski yaşamını özleyen, gerçek hayatından kaçmak isteyen bir fantezi dünyasına girer ve bulduğu şey bir krala ve Kayıp Şeyler Kitabı'na bir yolculuktur. İnceleme: Bu kitabın bazı bölümlerini beğendim ve diğerlerinden nefret ettim. Başlangıcını beğendim, ancak çocuğun çılgınlığa iniyormuş gibi görünmesi. Yeni dünyaya geçtiğinde, eklenen masallardan nefret ettim, sadece, genel olarak masal algınızı ayarlamak gibi görünüyor. Hikayeye yerleştirilen masalların bunu yapmanın çok daha iyi bir yolu vardı (yani Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, vb.) Kayıp Şeyler Kitabı'nın ortaya çıkmasını sevdim ve lupların Kralın en büyük korkusu olduğu ve onunla birlikte öldüklerinden keyif aldım. Korkularımızın bizi nasıl rahatsız ettiği.

mzmedici

I found this book through the chapter "In the Subjunctive Mood" from the Best American Essays 2006 volume. I reviewed that chapter before and then discovered the book. The chapter a fantastic walk through of the subjunctive mood of the Spanish language. It's a mood that expresses doubt, judgment, and many other feelings. Morano talks through the different elements of the subjunctive in order to demonstrate her emotions and feelings towards her flailing relationship. It's well done. If you are interested in writing, this is a creative chapter that you should dig in to. The rest of the book is strong too. It's very well written and makes me long for Spain. Having traveled for longer periods of time elsewhere, I can say that this is a great take on living, speaking, thinking, feeling, eating, and just all around being abroad. What's great is that this isn't simply based on a short study abroad trip. It's based on a study abroad trip, a return year long trip to gain perspective on life and love, and a return research trip. These trips span around 15 or so years of the author's life, which creates an interesting relationship between the author and Spain and between the author and being abroad. If you've lived abroad, you should read this. If you haven't, I think your interest in foreign travel would be piqued by this book. It's a short read that is designed as a collection of essays but makes the most sense to read straight through due to the chronology.

mzmedici

Begins slowly, but I really got into it about halfway through. The writing is beautiful.