jondufau

Jon Dufau Dufau itibaren Wyszków County, Polonya itibaren Wyszków County, Polonya

Okuyucu Jon Dufau Dufau itibaren Wyszków County, Polonya

Jon Dufau Dufau itibaren Wyszków County, Polonya

jondufau

Erkekler Kızlar VS! Kim daha fazla erkek veya kız konuşuyor? Anlaşma, hiç konuşmayanların daha az kazanmasıydı! Hiçbir konuşma komik değildir ve çok iyi bir okumadır!

jondufau

Judith Moore etkili bir yazar, ancak bu kitap çok kasvetli. Hızlı bir okuma (200 sayfanın altında, büyük font) ama iç karartıcı. Moore onu yalnız, yiyecek dolu çocukluğunu tanımlar. Ebeveynlerinin hiçbiri onu sevmedi ve sık sık istismar edildi. Çok yemek yedi ve şişmanladı. Şimdi o hala şişman olan yalnız bir yetişkin kadın. Kitabın başında, şişman bir aktivist olmadığını itiraf ediyor. Sonunda, kimsenin acısını istemediğini söylüyor. O zaman ne istiyor? Bu kitabın sonunda hissettiğim tek şey yazara yazık oldu. İyi yazılmış bir kitap ama bir şekilde boş.

jondufau

Bu kısa romanı gizem kategorisinde rafa koymak pek doğru gözükmese de, belki de Raymond Chandler'in Marlowe romanlarının uzak bir kuzeni olsa da, hikayenin çekirdeğindeki gizem - bu durumda, Rhee'in kayıp babası - kahramanın karanlık ve gizli bir dünyaya yolculuğunun hızını arttırır ve onu bu dünyadan takip etme deneyimi, merkezi gizemin nihai sonucunu neredeyse alakasız hale getirecek kadar yoğun ve büyüleyici bir deneyimdir. Bu anlamda, Karanlığın Yüreği, bu romanın soyundan, karadan çıkan her şeyden daha iyi bir adaydır. Woodrell'in yarattığı dünya, Flanery O'Connor ile İş Kitabı arasında durmadan salınan nesirden yavaşça süzülen Missouri Ozarks'ın bir damıtmasıdır. Bu tür bir nesrin etkisi, arka plan üzerinde dev gölgeler bırakan ve aktörün yüzlerini yarı-siluetde gizleyen ve insan şeklini canavarca bir şey haline getirebilen sahne aydınlatmasına benzer. Ve Woodrell burada oldukça ikna edici canavarlar yaratıyor, özellikle bu karanlık kalbin Bay Kurtz'ı Thump Milton. Ama sanırım bu romandan elde ettiğim şey canavar hikayesi değil, içinde yaşayan ama çoktan aziz toplumundan çok uzakta olan kapalı ve eski bir toplumun canlı bir tasviri değil. Kitabı almadan önce filmi izledim ve bu kitapta beni en çok şaşırtan Ozark kültürünün antik kısmı, Rhee'nin halkının atalarını anlattığı çeşitli ayrışmalar ve onların kurucu mitolojisi ve sınır maneviyatı. Winter'ın Kemiği kalbe bence, kendi içimizde çok iyi olabilecek bir dünya üzerinde rehberlik turu, ana akım topluma sadece en yüzeysel olarak benzeyen, ancak bunlara oldukça yabancı olabilecek kodlar ve morlar ile çalışan dışardan bize.

jondufau

Küçükken Stanford'a gidip NBA'de oynamak ya da bir Yüksek Mahkeme hakimi olmaktan başka bir şey istemedim. Henüz ikisi de olmadı, ama ben bu kitabı sevdim.

jondufau

Bu kitabı çok sevmek istedim, çünkü arkasındaki konsepti seviyorum. Ama birkaç kez başlattıktan sonra, karakterleri düzgün tutamadım ve beni çıldırttı ... Kim olduğumu kendimi yenilemek için sayfaları geri döndürmek zorunda kaldım. Öyleyse hikayenin tadını çıkaramadım çünkü kafam çok karıştı. Bunu yakın zamanda tekrar ziyaret etmeye kararlıyım!

jondufau

Bu kitabın en sevdiğim yanı, ilişki içindeyken yapamayacağınız 9 sayfalık bir çamaşır listesi. Size bir anlam vermek için: "Nereye gittiğinizi söylemeden evden çıkamazsınız. Ne zaman döneceğinizi söyleyemezsiniz. Gece yarısından sonra veya on bir saatte kalamazsınız ya da 10 ya da akşam yemeği vakti, ya da işten sonra eve gelmek, diğer kişi evde kalmak gibi hissettiğinde dışarı çıkamazsın, yalnız partilere gidemezsin, sadece dışarı çıkmak için dışarı çıkamazsın, çünkü sen Diğer kişinin nerede olduğuyla ilgili endişeleri veya nerede olmamanız gerektiği konusunda doğal güvensizlikleri veya bunun yerine nerede olabileceğiniz konusunda endişeli olamaz, diğer kişiye danışmadan plan yapamazsınız, özellikle akşamları ve hafta sonları ya da istişarede bulunmadan boş zaman kullanımına ilişkin kararlar vermeyin ... "Diğer kişi bulduğunuzdan yüzde 100 veya 200 daha fazla ev temizliği yapmak istese bile, evin etrafında yüzde 50'den daha azını yapamazsınız gerekli veya hatta resonable ... Diğer kişi yatağı yaptığında, umursamıyor olsanız bile takdir edemezsiniz. Ayrı uyuyamazsınız, farklı zamanlarda yatağa gidemezsiniz, yatağa gitmek için uyanmadan kanepede uyuyamazsınız ... "Daha az endişelenemezsiniz diğer kişinin kendi görüşlerini ifade etmekten ziyade kırılganlığı, diğer kişinin ciddiye aldığı bir şey hakkında uygunsuz ironi ifade edemezsiniz ya da diğer kişinin kayıtsızca aldığı bir şey için uygun bir öfke ifade edemezsiniz. kendilerini 'kullanışlı' olmak için. Arkadaş desteksiz bir şey yaptığında bile destekleyici olamazsın, sinematografiyi duygusal oldukları bir hareketle analiz edemezsin. veya varoluş. " Ve benzeri vb. Şununla biter: "Böylece sevgi elde edilir." Harika.

jondufau

İlk kez havamda olmadığım için bu kitabı okumaya çalıştı 2. AMA ... ikinci kez okuduğum en iyi kitaplardan biri oldu. Herkese ve herkese tavsiye ederim. Bu yazarın en sevdiğim kitabı.

jondufau

Geeez! Ve Bella'nın Edward hakkında sadece 'düpedüz deli' olduğunu düşündüm, ancak web sitesinden Stephenie Meyer'ın Midnight Sun'ın kısmi taslağını okuduktan sonra, aslında 10. güç için onun hakkında daha da 'çılgınca fındık'! Bu kitabın HİÇBİRİ yayınlanıp yayınlanmayacağını veya hiç OLMADIĞINI bilmemekten gerçekten alayım! *iç çekmek*

jondufau

Dördüncü kitap ve Septimus her zamanki gibi iyi bir okuma. Başından başlayarak ve sonuna kadar hoş bir şekilde çalışmanızı tavsiye ederim (bundan sonra 3 kitap gelmelidir.)

jondufau

2010 list-This was very entertaining for a children's fairytale. I think it would appeal more to 4-7 graders. The boldness of Creel makes her an appealing female protagonist.