marcosrangel

Marcos Rangel Rangel itibaren 19413 Hontanares, Guadalajara, İspanya itibaren 19413 Hontanares, Guadalajara, İspanya

Okuyucu Marcos Rangel Rangel itibaren 19413 Hontanares, Guadalajara, İspanya

Marcos Rangel Rangel itibaren 19413 Hontanares, Guadalajara, İspanya

marcosrangel

tahmin edilemez derecede anlayışlı

marcosrangel

Kitabın kendine özgü sunumu nedeniyle, 13, Elena Mauli Shapiro'dan Thérèse'yi aldığımda biraz endişelendim. Taranan fotoğrafların, harflerin ve diğer efemeraların görüntüleri metinle serpiştirilmiş ve son sayfalarda akıllı telefonla kullanım için özel barkodlar vardı, bu da beni biraz endişelendiriyordu. Ancak, gitmesine izin verdim ve sadece olduğu gibi kitabı aldım. Yaptığım için mutluyum. Kitap garip ve benzersiz ve henüz ilginç ve heyecan verici. Paris’e Fransız şiirini tercüme etmek için yeni gelmiş olan Amerikan profesörü Trevor Stratton’a kalan eserler hakkında bir şeyler öğreniyoruz. Kitap ilerledikçe, bu hikayenin içine giriyor ve öğeleri çağırırken bu “belgelerin” arkasındaki insanlar ve siz de kendinizin de içine çekildiğini hissediyorsunuz. Hikaye, Trevor’ın bakış açısı ile Trevor’ın incelemekte olduğu eşyalara sahip olan kadın Louise Brunet’in arasında atlıyor. Dünyaları arasındaki çizgi gittikçe daha fazla bulanıklaşıyor ve inançsızlığın askıya alınmasına yardımcı oldu, özellikle de sonuna doğru. Sonunda biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyeceğim, özellikle de yol boyunca meydana geldikten sonra. Kararın seni oraya götüren hikaye kadar ağır olduğunu düşünmüyordu. Bu, bir sonraki hangi bulmaca parçasının açığa çıkabileceğini merak etmeme neden olduğu için kitaptan gerçekten zevk aldım.

marcosrangel

Bu kitap benim en sevdiğim unsurları birleştiriyor: köpekler, dostluk, hatıralar ve harika yazılar. Gail Caldwell'in hayata geçirdiği hikaye, bir köpeğin onu en iyi arkadaşı ve kendinden emin olan Caroline Knapp'a nasıl bağladığı ve kendi yaşamından ve en iyi arkadaşını kansere kaybetme hayatından nasıl kurtulduğu. İnsanlar nadiren bu kadar derin bir dostluk şansına sahipler ve bu gerçekleştiğinde bu bir mucize. Bu üzücü bir kayıp hikayesi olmalıydı, ama Caldwell hatırlamak ve ilişki kurmak için gerçekten mutlu şeyler bulur. Hiç sevilen birini kaybetmiş ve onları rahatlatmak için orada bir köpeği olan biriyle konuşacak. Son zamanlarda annemi kanserden kaybettim ve bu, Caldwell'in Knapp'ın ölümüyle başa çıkması gibi oldu. Keşke birkaç yıl önce bu kederi geçerken bu kitabın olsaydı. Öyle ki, kendi kendime formüle edemediğim şeyleri kelimelerle anlatıyor. Caldwell, kendisi ve Knapp'ın çok farklı çocuklukları olmasına rağmen, ikisinin de alkolikler ve hızlı arkadaşlar edinmelerine yol açan kararları aldıklarını söylüyor. Yazarın kendi iyileşmesiyle ilgili olması nedeniyle hikayede bazı üzüntü ve kayıplar var ama genel olarak, hikaye okuyucular için harika bir hediye. Onun köpekleri ile maceralarını hakkında daha fazla okumak isterdim.

marcosrangel

Hızlı bir şekilde okudum, ilk bakışta zarif görünen metinler, ama daha güçlü diller diledim.

marcosrangel

Bu kitabı lisede okudum. O zaman harika olduğunu düşündüm. Geçmişe baktığımda, biraz daha okunabilir olmasını dilerdim. Tamamen çılgın bir insanın gözünden anlatılan kısımları anlamak zor olmasa da biraz zordu. Aynı zamanda, anlatıcı olarak çılgın bir insanın bu perspektifinden geçtiği için, rahatsız edici ve kafa karıştırıcı nesir muhtemelen önlenemedi. Ken Kesey, zihinsel kurumlar kadar politik olan büyüleyici bir hikaye hazırlıyor. Okudum diyorum.